Aktualności i galerie

2014.02.26: Nominacje do nagrody AGRO POLSKA 2014


Nominacje do nagrody AGRO POLSKA 2014
 

W dn. 25 lutego 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyło się uroczyste wręczenie nominacji podkarpackim firmom spożywczym w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Promocyjnego AGRO POLSKA. Organizatorem Konkursu są Międzynarodowe Targi Rzeszowskie. W tym roku odbywa się już jego 21 edycja.

Jak podkreślał Dyrektor Konkursu – Pan Robert Bielówka ideą Konkursu jest wyróżnienie i docenienie producentów wytwarzających żywność w oparciu o tradycyjne, polskie receptury. Pierwszy etap odbywa się na poziomie wojewódzkim, po nim następuje etap krajowy. Zwycięzcy Konkursu uzyskują przywilej znakowania swojego produktu Godłem Promocyjnym AGRO POLSKA przez okres jednego roku. Ogólnopolski finał Konkursu i nagrodzenie laureatów odbędzie się we wrześniu w Filharmonii Podkarpackiej.

Nominacje z rąk Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Pana Lucjana Kuźniara w tym roku odebrało 22 firmy z Podkarpacia. Wśród nich znalazły się przedsiębiorstwa, które w swojej ofercie mają ekologiczne produkty:

- „Owocowe Smaki” Antoni Tudryn
- P.P.H.U „BIO – EKO” Marian Wójtowicz
- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej
- Zakład Mięsny „Jasiołka”.

Po spotkaniu odbyła się prezentacja nominowanych firm i degustacja wytwarzanych przez nie produktów, zatem każdy mógł przekonać się o słuszności dokonanego wyboru.

Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy!

 


 

 

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ...
 



© Związek Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego '2019
Free Joomla! templates by Engine Templates