Aktualności i galerie

2013.10.08: Spotkanie z delegacją Miasta Klagenfurt u Prezydenta Rzeszowa


Spotkanie z delegacją Miasta Klagenfurt u Prezydenta Rzeszowa
 

W dn. 8 października w Ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli rzeszowskich instytucji biznesowych z delegacją z Klagenfurt – Miasta Partnerskiego położonego na południu Austrii.

Celem spotkania było zaprezentowanie mocnych stron miast oraz nawiązanie współpracy na możliwych płaszczyznach. Miasto Klagenfurt reprezentował Wiceburmistrz Pan Albert Gunzer, przedstawiciel Izby Gospodarczej w Klagenfurcie, koordynator ds. gospodarczych Urzędu Miasta Klagenfurt oraz przedstawiciele instytucji zajmujących się handlem i współpracą zagraniczną.

Natomiast do reprezentowania Rzeszowa Prezydent Miasta Pan Tadeusz Ferenc zaprosił m. in. Pana Artura Grzesika Prezesa Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Pana Mieczysława Łagowskiego Prezesa Izby Przemysłowo – Handlowej w Rzeszowie, Pana Pawła Kielanowskiego Dyrektora Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, Pana Rafała Dareckiego Koordynatora Klastra Jakości Życia „Kraina Podkarpacie” oraz Pana Zygmunta Radka Wiceprezesa Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego.

Jest nam bardzo miło, że znaleźliśmy się w gronie organizacji, które Pan Prezydent wybrał do reprezentacji Miasta oraz że mieliśmy możliwość przedstawienia celów i działalności PIRE wśród obecnych gości. Dowodzi to, że rolnictwo ekologiczne nabiera coraz większego znaczenia w gospodarce, a produkowana lokalnie żywność ekologiczna jest powodem do dumy i stanowi wizytówkę regionu.
 

Zdjęcie udostępnił Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej, Urząd Miasta Rzeszowa

© Związek Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego '2019
Free Joomla! templates by Engine Templates