Aktualności i galerie

2013.10.06: Wyniki konkursu na „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne” na Podkarpaciu!


Wyniki konkursu na
„Najlepsze gospodarstwo ekologiczne” na Podkarpaciu!

 

W dn. 6 października 2013r. podczas organizowanej przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale VIII Jesiennej Giełdy Ogrodniczej poznaliśmy zwycięzców wojewódzkiego etapu konkursu na „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne” na Podkarpaciu.

Laureatami konkursu zostali:
- w kategorii „ekologia - środowisko” Pani Danuta Wawryszczuk z Jałowego (powiat bieszczadzki)
- w kategorii „ekologiczne gospodarstwo towarowe” Państwo Ewa i Antoni Tudryn z Jelnej (powiat leżajski).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie z VIII Jesienną Giełdą Ogrodniczą odbywało się III Krajowe Święto Gruszy. W ciągu dwóch dni na teren Ośrodka przybyło wiele osób zainteresowanych sadownictwem i rolnictwem. Mogli oni skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez Ośrodek. Program Giełdy był bardzo rozbudowany. Pierwszego dnia odbyło się seminarium na temat przeciwdziałania anomaliom pogodowym w uprawach sadowniczych.

Ponadto, na zwiedzających czekały wystawy gruszek i innych owoców, warzyw, przetworów owocowo – warzywnych, miodów i produktów pszczelich, a także prezentacje maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji ogrodniczej. Można było nabyć różnego rodzaju sadzonki i nasiona roślin na kiermaszu materiału szkółkarskiego, a także popróbować przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich smakołyki. To wszystko przy akompaniamencie zespołów i kapel folklorystycznych.

Źródło zdjęć: Archiwum PODR Boguchwała.

 


 

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ...
 


 


© Związek Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego '2019
Free Joomla! templates by Engine Templates