Aktualności i galerie

2013.02.13-16: Ważne spotkania podczas Targów BioFach 2013


Ważne spotkania podczas Targów BioFach 2013
 

Targi BioFach 2013 nie tylko była to okazja do wymiany kontaktów handlowych i nawiązania współpracy z ekologicznymi producentami z całego świata, ale także to miejsce ważnych ustaleń dotyczących rolnictwa ekologicznego.

W dyskusjach na temat kształtowania i przyszłości rynku produktów ekologicznych na świecie biorą udział wykwalifikowani specjaliści, przedstawiciele świata polityki, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń z wielu krajów świata.

BIOFACH 2013Bardzo ważna dla polskich wystawców ekologicznych była wizyta Pani Zofii Szalczyk – Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi na polskim stoisku. Każdy z wystawców miał możliwość przez chwilę opowiedzieć o swojej produkcji, o sukcesach, ale także o problemach i obawach. Pani Minister wzięła również udział w spotkaniu z przedstawicielami organizacji i stowarzyszeń biorących udział na Targach w Norymberdze, których powiadomiła o propozycjach decyzji w sprawie dopłat do upraw ekologicznych na 2013 r.

Przedstawiciele PIRE spotkali się również z członkami Unijnej Grupy IFOAM (Międzynarodowa Federacja Rolnictwa Ekologicznego). Wymieniliśmy się opiniami na temat unijnych przepisów w rolnictwie ekologicznym w odniesieniu do produkcji w małych, rodzinnych gospodarstwach. Przeprowadziliśmy również dyskusję na kontrowersyjny temat dobrostanu w ekologicznym chowie bydła, a także uprawy warzyw w inspektach.

Miejmy nadzieję, że głos polskich rolników, producentów i przetwórców ekologicznych zostanie wysłuchany na wyższym szczeblu.

 

© Związek Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego '2019
Free Joomla! templates by Engine Templates