Aktualności i galerie

2016.10.01-02: XI Jesienna Giełda Ogrodnicza w Boguchwale


XI Jesienna Giełda Ogrodnicza w Boguchwale
Wyniki Konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne 2016

 

Jesienna Giełda Ogrodnicza to podsumowanie całorocznej pracy sadownika w ogrodzie, bowiem na Giełdę przyjeżdżają producenci chcący zaprezentować swoje plony, ale także osoby chcące zakupić różnego rodzaju przetwory owocowo-warzywne i sadzonki.

W tym roku Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale zorganizował już XI edycję Jesiennej Giełdy Ogrodniczej i Podkarpackiego Święta Winobrania w dniach 1-2 października 2016 r.

Bogata była także strona merytoryczna wydarzenia, w sobotę odbyła się ciekawa konferencja pt. „Innowacyjność w produkcji, przetwórstwie owoców i warzyw w małym gospodarstwie”. Natomiast w niedzielę po uroczystej Mszy Św. i przemarszu na teren Ośrodka nastąpiło oficjalne otwarcie Giełdy przez p. Władysława Ortyla – Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz p. Jerzego Jakubca – Dyrektora PODR. W tym dniu zostały także rozstrzygnięte wojewódzkie konkursy rolnicze, w tym Konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w 2016 r. W kategorii „ekologia - środowisko” laureatami zostali:

I miejsce - Marek Potoczny z Tuligłów, powiat jarosławski
II miejsce- Jan Fimiarz z Wierzawic, powiat leżajski
III miejsce- Bożena Wisła z Bukowca, powiat leski

W kategorii „ekologiczne gospodarstwo towarowe” zwyciężyli:

I miejsce- Przemysław Żebracki z Bażanówki, powiat sanocki
II miejsce- Andrzej Kycia ze Starego Miasta, powiat Leżajsk
III miejsce- Władysław Szybiak z Rączyny, powiat przeworski.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Na stałe w program Giełdy wpisał się pokaz tłoczenia soków przez jedną z naszych podkarpackich ekologicznych przetwórni – Owocowe Smaki Sp. z o.o. z siedzibą w Trzcianie.  Owocowe Smaki przywiozły ze sobą mobilną linię do tłoczenia soków i częstowały uczestników Giełdy świeżym sokiem jabłkowym.

© Związek Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego '2019
Free Joomla! templates by Engine Templates