Aktualności i galerie

2016.06.01: Festyn Zdrowia w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie


Festyn Zdrowia w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie
 

Dzień Dziecka tj. 1 czerwca 2016r. uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie przy ul. Rejtana zamiast w szkolnych ławkach spędzili na Festynie Zdrowia. Tematyką Festynu było zdrowe odżywianie na bazie ekologicznych produktów oraz aktywne spędzanie wolnego czasu.

Dyrekcja szkoły zaprosiła przedstawicieli środowiska producentów żywności ekologicznej, żeby przybliżyli uczniom pojęcie ekologicznej żywności. Pan Robert Machowski – Prezes PIRE opowiedział młodzieży co to jest rolnictwo ekologiczne, jakie są jego zasady i jak wygląda produkcja żywności tą metodą. Natomiast pan Mirosław Pytko – założyciel sklepu z żywnością ekologiczną i twórca bloga kukurykuuu.pl uświadomił uczniom jak duży wpływ na organizm i jego zdrowie ma jakość spożywanej żywności.

Tego dnia oprócz merytorycznych wykładów odbyły się także rozgrywki sportowe oraz pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Krystiana Herby.

Całości towarzyszyła degustacja przekąsek przygotowanych przez uczniów oraz pochodzących od ekologicznych producentów: z Ekologicznego Gospodarstwa „Zuza” pani Lucyny Cwynar oraz firmy „AWB” pani Aliny Becli.

Korzystając z okazji zapraszamy do odwiedzenia bloga pana Mirosława. Znajduje się dużo zaskakujących ciekawostek: http://www.kukurykuuu.pl/index.php/troche-wiedzy 

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ...
 


 


© Związek Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego '2019
Free Joomla! templates by Engine Templates