Aktualności i galerie

2011.02.16-19: XX Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej BioFach 2011 w Norymberdze

 
22 Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej
BioFach 2011 w Norymberdze 16 - 19 luty 2011 r.


Związek Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego w Świlczy już po raz 6 uczestniczył w Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej BioFach w Norymberdze, były to już 22 targi, które odbywały się w dniach od 16 do 19 lutego 2011 r. Są to największe targi żywności ekologicznej w Europie, którym towarzyszą targi kosmetyków naturalnych, maszyn i urządzeń, opakowań ekologicznych oraz technologiom wykorzystywanym w rolnictwie ekologicznym.

W Targach BioFach 2011 Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego uczestniczyła w ramach projektu „Dolina Ekologicznej Żywności” wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia „Ekolubelszczyzna” i Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach oraz przedstawicieli firm zrzeszonych w Klastrze.

W tym roku organizatorem stoiska Województwa Podkarpackiego była Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego wspólnie z Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, promując wspólnie przez cztery dni potencjał podkarpackiego rolnictwa ekologicznego. Chcąc zaprezentować z jak najlepszej strony dorobek naszego województwa i rozwój rolnictwa ekologicznego na Podkarpaciu zaprosiliśmy wszystkie firmy posiadające certyfikat produktów rolnictwa ekologicznego do przedstawienia swoich ofert. Na naszą propozycję odpowiedziały i zaoferowały swoje produkty na prezentację i degustację następujące firmy: BIOAVENA, BIONIVA, BIO-EKO Marian Wójtowicz, Piekarnia Grzegorzówka Adam Bała, OSM Jasienica Rosielna, Pasieka Ekologiczna Marek Barzyk, Pasieka Ekologiczna Jerzy Bańkowski, Barwy Zdrowia Tomasz Obszański i Jasiołka z Dukli.

W ceremonii otwarcia Targów BioFach 2011 uczestniczył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi p.Tadeusz Nalewajk i Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego p. Lucjan Kuźniar. Gośćmi na naszym stoisku byli między innymi Podsekretarz Stanu w MRiRW p. Tadeusz Nalewajk, Konsul Generalna w Monachium p. Elżbieta Sobótka oraz przedstawiciel Konsulatu Polski w Monachium p. Tomasz Zmiejko, Naczelnik Wydziału Rolnictwa Ekologicznego p. Michał Rzytki, Za –ca dyr. Departamentu Rynków Rolnych MRiRW p. Dariusz Goszczyński i inni. Tegoroczne Targi BioFach 2011 były wspólną inicjatywą Województwa Podkarpackiego i Lubelskiego poprzez Klaster Dolina Ekologicznej Żywności który skupia firmy z Podkarpacia i Lubelskiego. Poprzez Klaster DEŻ pokazaliśmy przez cztery dni trwania targów potencjał rolnictwa ekologicznego dwóch województw. Promocja województw i rolnictwa na wspólnym stoisku to widoczny sygnał dobrej współpracy na szczeblu samorządowym i rolniczym.

Odbyliśmy również spotkanie robocze z p. Hansem Josefem Brzukalla z EKOCONNECT-u organizatora Organic Marketing Forum w Warszawie w sprawie wcześniejszego uzgadniania terminów Targów EKOGALA oraz Organic Marketing Forum aby uniknąć zbyt sąsiadujących ze sobą terminów, które zmuszają firmy do rezygnacji z którejś z imprez.

Jesteśmy przekonani, iż udział w Targach BioFach to najlepsza promocja podkarpackiego rolnictwa i produktów ekologicznych, regionu oraz kraju w Europie i na świecie, ale to również wspaniała okazja i miejsce do nawiązywania nowych i zacieśniania już istniejących kontaktów biznesowych z producentami, rolnikami oraz instytucjami współpracującymi z branżą ekologiczną z całego świata.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć ...

 

© Związek Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego '2019
Free Joomla! templates by Engine Templates