Aktualności i galerie

2012.05.25: Ekoforum dla kobiet w ciąży i młodych matek


Ekoforum dla kobiet w ciąży i młodych matek


Ostatnią piątkową konferencją były warsztaty dla kobiet w ciąży i młodych rodziców realizowane przez Klaster „Dolina Ekologicznej Żywności”oraz Związek Stowarzyszeń „Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego”.

W pierwszej części spotkania swoje wykłady wygłosili: dr Krzysztof Jończyk – Koordynator Klastra „DEŻ” z IUNG BIP Puławy oraz dr inż. Janina Błażej z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Opowiadali oni o rolnictwie ekologicznym i spożywczych produktach ekologicznych, ich zaletach i wpływie na organizm ludzki, porównywali z konwencjonalnymi produktami. W przerwie uczestnicy Ekoforum mieli okazję degustować ekologiczne smakołyki, przygotowane przez firmę „Jasiołka”. Można było skosztować ekologicznych wędlin, kiełbas, smalcu ze skwarkami, ogórków, soków oraz pierogów.
 

 Wykład Pana dr Krzysztofa Jończyka - Koordynatora Klastra „DEŻ”

 

 Pani dr Janina Błażej – Uniwersytet Rzeszowski

W drugiej części spotkania Pani Bożena Żak – Cyran – dietetyczka, dietoterapeutka (autorka wielu książek nt. prawidłowego odżywiania w zgodzie z naturą) opowiedziała o zasadach sporządzania posiłków dla dzieci oraz o właściwościach niektórych produktów spożywczych. Ciekawy wykład połączyła z pokazem przygotowania mleczek z biomigdałów, sezamu i wiórek kokosowych dla najmłodszych. Uczestnicy spotkania brali czynny udział w warsztatach, z zainteresowaniem zadając pytania prowadzącej, natomiast Pani Bożena Żak – Cyran z chęcią na nie odpowiadała. Spotkanie odbyło się w kameralnym gronie, było bardzo interesujące.
 

 Uczestnicy Ekoforum

 

Matki z zainteresowaniem słuchały wykładu
Pani Bożeny Żak – Cyran na temat zasad odżywiania najmłodszych

 Pokaz gotowania mleczek dla dzieci do 1 roku życia

 Wszystkie produkty potrzebne do przygotowania mleczek były ekologiczne

Degustacja

Pani Bożena udzielała indywidualnych porad i odpowiadała na pytania

 

© Związek Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego '2019
Free Joomla! templates by Engine Templates