Edukacja ekologiczna

2014.08.10: Ekologia na Pikniku w JelnejEkologia na Pikniku w Jelnej
 

Jak wiadomo już od dłuższego czasu w Jelnej znajduje się zagłębie ekologicznej produkcji. Dlatego też i ekologicznych treści nie mogło zabraknąć na Bezalkoholowym Pikniku Rodzinnym, który odbył się w dn. 10 sierpnia br. w Jelnej z inicjatywy Burmistrza m. Nowa Sarzyna p. Jerzego Paula oraz Sołtysa s. Jelna p. Michała Zawadzkiego.

Podczas Pikniku odbyły się występy miejscowych zespołów i kapel oraz różne zabawy. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz tłoczenia ekologicznego soku bezpośrednio z jabłek za pomocą specjalnej prasy, którą przywiózł Pan Antoni Tudryn z firmy Owocowe Smaki Sp. z o.o. Kosztując takiego świeżego soku nie tylko dorośli, ale również dzieci docenili prostą metodę jego tłoczenia gwarantującą brak jakichkolwiek dodatków chemicznych.

W programie Pikniku postawiono także na edukację wśród najmłodszych prezentując ciekawe wykłady na temat żywności ekologicznej i zdrowego trybu życia. Zostały rozdane ulotki i broszurki edukacyjne Programu „Zdrowo jem – zdrowo żyję” realizowanego przez Podkarpacką Izbę Rolnictwa Ekologicznego. Odbyły się również konkursy wiedzy ekologicznej dla dzieci sprawdzające co zapamiętały z wykładów. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę: ekologiczne chipsy jabłkowe oraz ekologiczny sok. Sponsorami nagród była firma BioAvena oraz Owocowe Smaki Sp. z o.o.

 

 

© Związek Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego '2019
Free Joomla! templates by Engine Templates