Aktualności i galerie

2011.10.31: Spotkanie z delegacją z Chin

 
Spotkanie z delegacją z Chin

W poniedziałek 31 października 2011r. w rzeszowskim ratuszu odbyło się spotkanie władz Miasta z delegacją z Chin. Prezydent miasta Fangchenggang Mo Gongming oraz prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podpisali list intencyjny dotyczący współpracy partnerskiej w różnych dziedzinach gospodarki.

Do Rzeszowa przyjechali z Chin: Dyrektor Biura Spraw Zagranicznych i Zamorskich, Dyrektor Biura Handlu, Dyrektor Komisji Przemysłu i Technologii Informatycznych, Dyrektor Biura Finansów, Prezydent Miasta Dongxing, Główny Kierownik Portu oraz przedstawiciele biznesu. Stronę polską reprezentowali: władze Rzeszowa, Dyrektor Doliny Lotniczej, Prezes Izby Przemysłowo – Handlowej, Prezes Stowarzyszenia „Informatyka Podkarpacka”, Centrum Obsługi Inwestora, RARR, Dyrektor biura Związku Stowarzyszeń „Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego”, Prezes Stowarzyszenia „Polska Ekologia” oraz radni.

Wydaje się, że Polska i Chiny to kraje bardzo odległe. Jednak rozmowy pokazały, że łączą nas doświadczenia zdobyte w swoich krajach, podobne priorytety, cele i problemy. Obustronne zainteresowanie współpracą, możliwość wzajemnego uczenia się i dzielenie wiedzą mocno zbliża do siebie i otwiera nowe horyzonty zarówno dla Chin jak i Polski.

© Związek Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego '2019
Free Joomla! templates by Engine Templates