Aktualności i galerie

2012.11.24: IX Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników Ekologicznych na Jasną Górę


2012.11.24  IX Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników Ekologicznych
na Jasną Górę

 

Jak co roku – w ostatnią sobotę listopada (24.11.2012 r.) rolnicy ekologiczni ze Stowarzyszeń tworzących Podkarpacką Izbę Rolnictwa Ekologicznego uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rolników Ekologicznych w Częstochowie, na którą pielgrzymują Rolnicy i Sympatycy Ekologicznego Bożego Rolnictwa. Organizatorem Pielgrzymki była redakcja Kwartalnika „Eko Arka”.

Niestety spotkanie na Jasnej Górze odbyło się już bez Zbigniewa Przybylaka – zmarłego w tym roku inicjatora Pielgrzymki oraz redaktora naczelnego „Eko Arki”.

Tegorocznym przesłaniem Pielgrzymki były słowa z Pisma Świętego: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Spotkanie rolników rozpoczęło się Mszą Św., którą odprawił ojciec Marian Lubelski w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej. Następnie pielgrzymi przeszli do sali Augusta Kordeckiego gdzie w dalszym ciągu odbywały się modlitwy, a także błogosławieństwo przywiezionych przez rolników ekologicznych darów, łamanie chlebem i dzielenie produktami. Rozdawane były również cudowne medaliki z objawień Matki Bożej w 1830 r. oraz „ekologiczne” obrazy Jezusa Miłosiernego.

Podczas spotkania zbierane były także datki na pomoc gospodarstwu ekologicznemu w Maszewie w Wielkopolsce, w którym mieszka i pracuje kilkunastoosobowa grupa byłych bezdomnych.

 


 

 

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ...
 


 

© Związek Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego '2019
Free Joomla! templates by Engine Templates