Aktualności i galerie

2013.11.30: X Pielgrzymka Rolników Ekologicznych na Jasną Górę


X Pielgrzymka Rolników Ekologicznych na Jasną Górę
 

W dniu 30 listopada 2013 r. odbyła się jubileuszowa dziesiąta już Pielgrzymka Rolników Ekologicznych na Jasną Górę. Jak zwykle, w Częstochowie nie mogło zabraknąć ekologicznych rolników zrzeszonych w Podkarpackiej Izbie Rolnictwa Ekologicznego.

Hasłem tegorocznej Pielgrzymki były słowa: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (Mt 5,8), a organizatorem była Redakcja Kwartalnika „EKO ARKA” w Bydgoszczy.

W tym dniu na Jasną Górę licznie przybyli ekologiczni rolnicy i przetwórcy z całej Polski po to, aby dziękować za otrzymane łaski i prosić o dalsze błogosławieństwo Boże w ekologicznej produkcji przed Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. o godz. 12.00 w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej pod przewodnictwem o. Marcina Ciechanowskiego. Po Mszy Św. pielgrzymi przeszli do Kaplicy Św. Józefa, gdzie modlili się w powitalnym kręgu rolników oraz odśpiewali Rotę przy akompaniamencie orkiestry strażackiej złożonej z orkiestr OSP w Potoku Górnym i Brzózie Królewskiej. Następnie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz kręgi „kamień i chleb”, które poprowadziła p. Maria Jaskulska, po czym o. Stanisław Jaromi wygłosił swoje rozważanie o Ekologicznym Rolnictwie Bożym. Po rozważaniach odbyło się tradycyjne błogosławieństwo przywiezionych przez rolników produktów, łamanie chleba i dzielenie się nimi. Jak co roku zostały rozdane także cudowne medaliki Matki Bożej oraz obrazki Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”.

Około godz. 16 zakończono modlitwy pożegnalnym kręgiem.

Zebrani pamiętali również o modlitwie za śp. Zbigniew Przybylaka, który był pomysłodawcą i organizatorem cyklu Pielgrzymek, a zmarł 01.07.2012 r.

Zapraszamy do wysłuchania wykładu pana Krzysztofa Kamińskiego o charyzmatach śp. Zbigniewa Przybylaka oraz o Ekologicznym Bożym Rolnictwie, który wygłosił w dn. 05.10.2013 r. na Jasnej Górze podczas IV spotkania przedstawicieli Polskiego Społeczeństwa Maryjnego ... słuchaj ... 

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ...
 Zdjęcia: Krzysztof Kamiński  
 


© Związek Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego '2019
Free Joomla! templates by Engine Templates