2012.02.15: Ekoforum podczas Misji BioFach 2012

Drukuj

 
Ekoforum podczas Misji BioFach 2012


W trakcie Misji BioFach 2012 członkowie klastra Dolina Ekologicznej Żywności oraz zaproszeni goście wzięli udział w Ekoforum 15 lutego 2012r. Konferencja odbyła się w restauracji hotelu Gasthof Resengorg w uroczym miasteczku Ebermannstadt.

Agnieszka Wolska-Bocheńska omówiła metody i narzędzia wykorzystywane do promowania artykułów spożywczych. Powiedziała także o wspólnej ofercie klastra DEŻ przedstawianej podczas targów żywności ekologicznej. W związku ze szczególnym miejscem Ekoforum i okazją jego przeprowadzenia, jakim były największe na świecie targi żywności ekologicznej BioFach, przedstawiciele klastra zapoznali słuchaczy oraz nowych członków z możliwościami wymiany doświadczeń. Zainteresowaniem cieszyły się podejmowane inicjatywy kooperacyjne. Podkreślono wagę współpracy z partnerami zagranicznymi, z którymi producenci i przetwórcy ekologiczni przyjechali nawiązać kontakty.

Misja BioFach 2012 połączyła województwo podkarpackie i lubelskie na wspólnym stoisku w ramach klastra DEŻ. Dlatego też prelegenci podjęli tematykę związaną z działaniami promocyjnymi realizowanymi w ramach projektu Rozwój klastra Dolina Ekologicznej Żywności jako platformy ponad podziałami administracyjnymi.

Ekoforum zakończyła owocna dyskusja, podczas której uczestnicy mogli wymienić się doświadczeniami, pomysłami i projektami realizowanymi dzięki członkostwu w klastrze DEŻ.